POZNAJ ATRAKCJE

Bystre

Stok narciarski oferuje dwie trasy zjazdowe. Początkujący narciarze lub dzieci mogą skorzystać z niebieskiej trasy o długości ok. 400 m, a bardziej zaawansowani z czerwonej trasy z homologacją FIS o długości ok. 800 m. Ośrodek posiada wypożyczalnię sprzętu i oferuje naukę jazdy.
Ski tourer attaching pelt to ski in the mountains, Kuehtai, Tyrol, Austria
Young couple having fun while winter skiing
POZNAJ ATRAKCJE

Weremień LeskoSki

Na terenie Kompleksu znajduje się talerzykowy wyciąg narciarski. Składa się z dwóch biegnących równolegle tras o łącznej długości 1430 m (trasa 1 – 680m, trasa 2 – 750m).  To rodzinny i bezpieczny stok narciarski. Szerokie, oświetlone trasy idealnie nadają się do nauki jazdy na nartach oraz na snowboardzie. Trasy są sztucznie naśnieżane i ratrakowane.

Fani snowboardu mogą korzystać z snowparku z profesjonalnymi przeszkodami.

Na terenie kompleksu działa szkółka narciarska i snowboardowa prowadzona przez profesjonalnych i wykwalifikowanych instruktorów. 

Ośrodek posiada w swojej ofercie wypożyczalnię sprzętu dla dzieci i dorosłych oraz prowadzi serwis.

POZNAJ ATRAKCJE

Stacja Narciarska GROMADZYŃ

Kolejka linowa o długości 720 metrów, wyciągi orczykowe i talerzykowe. Wyciągi orczykowe o długości 700 metrów. Wyciągi talerzykowe: 300 i 200 metrów.

Na stoku znajdują się trzy trasy:

 • trasa I – 750 m – posiada homologację „FIS” na slalom
 • trasa II – 800 m
 • trasa III – 900 m

Różnica wzniesień wynosi 164 metry.

Trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane oraz ratrakowane.

Stacja prowadzi szkółkę narciarsko – snowboardową, wypożyczalnię sprzętu i serwis.

Male skier checks skis before skiing, winter sport
Empty ski lift in the ski resort
POZNAJ ATRAKCJE

Bieszczad-ski Wańkowa

Do dyspozycji gości ośrodek Bieszczad-ski Wańkowa przygotował:

 • Kolej krzesełkową 4-osobową o długości 950 m
 • Wyciąg talerzykowy o długości 450 m
 • Dwa wyciągi taśmowe o długości 190 m każdy
 • Wyciąg taśmowy o długości 40 m
 • Restaurację
 • Wypożyczalnię sprzętu
 • Szkółkę narciarską
 • Przedszkole narciarskie
 • Czterolinową tyrolkę o długości 1250 m
 • Ośrodek dysponuje 5 trasami zjazdowymi, czterema niebieskimi i jedną zieloną dla początkujących.

Połoniny, które porastają zbocza gór są charakterystycznymi łąkami Bieszczadów. Najpiękniejszą i najpopularniejszą jest Połonina Wetlińska z nową Chatką Puchatka. W tym miejscu krzyżują się szlaki turystyczne, a wysokie położenie pozwala sięgnąć wzrokiem w głąb terytorium Ukrainy. Stąd wieczorami można podziwiać imponujące zachody słońca.

POZNAJ ATRAKCJE

Rezerwat Sine Wiry

W Rezerwacie Sine Wiry możecie podziwiać prawdziwą siłę żywiołu, gdzie Wetlinka przepływa przez skaliste koryto. Do najokazalszych części rezerwatu kieruje dwie trasy – krótsza od Bukowca i dłuższa od Kalnicy. Zawiłe meandry i pokryte mchem głazy sprawią, że wyprawa przerodzi się w niezapomnianą przygodę.

Tourist with dog in forest
Landscape with Milky Way. Night starry sky. Universe
POZNAJ ATRAKCJE

Park Gwiezdnego Nieba

Park Gwiezdnego Nieba to jedno z najciemniejszych miejsc w Polsce i Europie, a więc wspaniale sprawdzi się dla amatorów obserwacji kosmosu, ponieważ otaczające nas ciała niebieskie widać jak na dłoni.

POZNAJ ATRAKCJE

Bieszczadzkie morze

Zalew Soliński i utrzymująca go zapora na Sanie i Solince. Tama ma okazałe 82 m wysokości i tworzy rezerwuar o największej w Polsce pojemności prawie 500 mln m3 wody! Tutaj znajduje się również elektrownia wodna, która wytwarza prąd dla całego regionu. Do budowy wykorzystano 2 mln ton betonu. Wąskie korytarze, głęboko pod taflą wody, można zwiedzać w towarzystwie przewodnika.

Zapora wodna w Solinie
Threatening brown bear approaching in summer forest from front view
POZNAJ ATRAKCJE

Bieszczadzki Park Narodowy

W Ustrzykach Dolnych swoją siedzibę ma prawdziwa perła dla miłośników fanów flory i fauny. Bieszczadzki Park Narodowy posiada swoje przyrodnicze Muzeum, w którego zbiorach znajdują się ekspozycje poświęcone pojawianiu się prymitywnych form życia, prehistorycznym stworzeniom oraz aktualnym lokatorom lasów i łąk.

POZNAJ ATRAKCJE

Muzeum Budownictwa Ludowego

W Sanoku znajduje się najstarsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce. Muzeum Budownictwa Ludowego, to autentyczna opowieść o tym, jak prowadzili swój żywot ludzie z różnych warstw społecznych i kultur w minionych czasach. Wśród eksponatów znajdują się domy, budynki gospodarcze, kościoły, warsztaty kowalskie oraz szyby naftowe. Kilka lat temu Skansen został powiększył się o zrekonstruowany rynek galicyjskiego miasteczka.

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku
Bieszczadzka Kolejka Leśna
POZNAJ ATRAKCJE

Bieszczadzka Kolejka Leśna

„Bieszczadzka ciuchcia”, kursuje regularnie od końca kwietnia do ostatnich dni października. Skład rozpoczyna podróż w Majdanie skąd możecie dojechać do Balnicy lub Przysłupia. Cała trasa prowadzi przez urokliwą przełęcz.

POZNAJ ATRAKCJE

Rowerowe drezyny

W Uhercach Mineralnych kursują drezyny, napędzane siłą nóg. Drezyny rowerowe, to świetna atrakcja i sposobność do aktywnej zabawy. Trasa w znacznej części przebiega wśród dzikiej przyrody. Odnowiony dworzec odwołuje się między innymi do doświadczeń roztrzepanego wojaka Szwejka, który według Haska musiał swoje nabroić w tej okolicy.

Rezerwuj już teraz!

Chcesz zapytać o atrakcje lub o coś konkretnego? Skontaktuj się z nami, udzielimy Ci wszelkich odpowiedzi. Jeśli nie odbierzemy, oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.